Woj.lubuskie - 1 obiekt konferencyjny

Pakiety konferencyjne to propozycja obiektów, w których organizowane są konferencje (takich jak ośrodki konferencyjne czy hotele konferencyjne). Tego typu oferta kierowana jest do firm, które organizują wydarzenia takie jak konferencje, szkolenia, warsztaty czy sympozja, a także do agencji eventowych specjalizujących się w organizacji wydarzeń biznesowych dla swoich klientów.

Przeczytaj więcej

Pakiety konferencyjne – co wchodzi w ich skład?

Pakiety konferencyjne bazują zazwyczaj na wynajmie przestrzeni konferencyjnej – może być to pojedyncza sala konferencyjna lub całe centrum konferencyjne, w zależności od skali organizowanego eventu. Kolejnym elementem pakietu konferencyjnego może być także catering eventowy – np. przerwy kawowe, lunch czy gala dinner w przypadku bardziej uroczystych konferencji. Innym składnikiem pakietów jest wyposażenie sali konferencyjnej w sprzęt multimedialny, a jeszcze innym – gadżety dla uczestników konferencji, jak np. notatniki, długopisy itp. W skład pakietów konferencyjnych często wchodzą również atrakcje, z których może skorzystać uczestnik eventu w danym obiekcie lub w jego okolicy – wieczór tematyczny, zwiedzanie atrakcji turystycznych czy masaż.

Pakiety konferencyjne – jaka jest ich rola?

Pakiety konferencyjne to element oferty skierowanej do firm lub osób organizujących wydarzenia takie jak konferencje. Łączą one w sobie różne rozwiązania – tak, aby Klient, korzystając z nich wszystkich w ramach pakietu, mógł otrzymać lepszą cenę. Obiekt konferencyjny, oferując Klientowi pakiet tego rodzaju, może z kolei sprzedać więcej usług w lepszej cenie. W ten sposób „wilk jest syty, a owca cała” – obiekt konferencyjny sprzedaje dodatkowe usługi, a nie tylko wynajem sali konferencyjnej, a klient oszczędza. Pakiety konferencyjne mogą być stałym elementem danej oferty, często jednak zdarza się, że są tworzone indywidualnie dla każdego Klienta z osobna.

Jakie pakiety konferencyjne oferują obiekty konferencyjne?

Pakiety mogą mieć charakter podstawowy – np. wynajem sali konferencyjnej + przerwy kawowe + podstawowe wyposażenie sali – lub rozbudowany – w ramach pakietu mamy także nocleg lub różnego rodzaju atrakcje. Pakiety konferencyjne oferowane przez obiekty konferencyjne są naprawdę różne. Wiele zależy od specyfiki samego obiektu. Jeśli chodzi np. o hotele konferencyjne, to oferują one najczęściej pakiet, w skład którego wchodzi wynajem sali konferencyjnej znajdującej się w hotelu, catering – czyli przerwy kawowe, lunch itp. – a także nocleg dla uczestników eventu. W ten sposób hotel wykorzystuje wszystkie swoje zasoby, które mogą równocześnie zainteresować klienta.

W przypadku większych centrów konferencyjnych w skład pakietów konferencyjnych wchodzą także bardzo często różnego rodzaje atrakcje – jeśli w obiekcie znajduje się centrum wellness & spa, to uczestnik konferencji w okazyjnej cenie może skorzystać w ramach pakietu np. z masażu. W takiej sytuacji możemy też mówić o tematycznych pakietach konferencyjnych, zorientowanych na konkretny rodzaj atrakcji, np. zwiedzanie znajdujących się w okolicy zabytków itp.

Zakres cenowy pakietów konferencyjnych

Cena pakietu konferencyjnego zależy od wielu czynników. Najważniejszymi z nich są części składowe danego pakietu, a także ilość uczestników danej konferencji, którzy z pakietów skorzystają. Na zdecydowanie lepsze ceny możemy liczyć przy sprzedaży większej ilości – wówczas obiekty konferencyjne mogą zaoferować dodatkowe rabaty. Na cenę pakietu konferencyjnego wpływa również standard obiektu, w którym odbędzie się event biznesowy. Ceny mogą zaczynać się nawet od 99 zł od osoby, a ich górna granica może sięgać nawet znacznie powyżej 1 tysiąca złotych.

Jakie są korzyści z korzystania z pakietów?

Zdecydowanie największą korzyścią korzystania z pakietów konferencyjnych jest możliwość zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy. Pakiet konferencyjny z założenia jest tańszy niż zakup wszystkich wchodzących w jego skład elementów z osobna. Dodatkowo, kupując pakiety konferencyjne, oszczędzamy czas – zdajemy się bowiem w wielu najważniejszych kwestiach na obiekt konferencyjny. To nie tylko oszczędność, ale i wygoda dla organizatora, który – zamiast samemu zamawiać catering, sprzęt konferencyjny czy dodatkowe atrakcje dla uczestników konferencji – kupuje kompletny zestaw interesujących go usług.

(C) 2018 pakietykonferencyjne.pl